top of page

Pot luči

Na peto velikonočno nedeljo, 7. maja, smo se odpravili na drugi medžupnijski pohod, ki so ga organizirali župljani Župnije Velenje – Bl. Anton Martin Slomšek. Pohod smo obogatili z velikonočnim premišljevanjem »Pot luči«.

Navkljub oblakom, ki so grozili z dežjem, se nas je pri križu na travniku v Šaleku zbralo več kot 50. Pot nas je nato vodila do cerkve sv. Andreja v Šaleku, Stropnikove kapele, šaleškega gradu, Košanove, Golinove, Velipove in Bačovnikove kapele ter cerkve sv. Miklavža v Bevčah. Tu nas je res dohitel dež, zato smo pot do župnišča v Šaleku, kjer smo pohod končali z okrepčilom in druženjem, opravili v večini z avti.

Na pohodu smo spoznali del Župnije Velenje - blaženi Anton Martin Slomšek, znamenja in cerkvi, ki sta v župniji, ter se spoznavali udeleženci tudi med seboj. Tako se uresničuje namen teh pohodov – spoznavanje območij župnij, ki smo sedaj povezane, predvsem pa spoznavanje in povezovanje vseh župljanov.

Irena Friškovec379 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page