top of page

Poslušati Besedo in obroditi sad

Jezus nam želi povedati, da ko poslušamo njegove besede in prilike, jih moramo ne samo poslušati, ampak tudi doumeti in razumeti, saj nam jih govori z namenom, da bi nas poučil. Gospod nam želi povedati tudi, da imamo srečo, ker vse njegove prilike ne samo slišimo, ampak jih razumemo in dojamemo. Saj brez tega njegove prilike lahko vidimo le kot zgodbice brez smisla. Če pa se odpremo njegovi dobroti, ji damo priložnost da naše življenje spremeni v nekaj lepšega in boljšega. Pa bomo lahko tisto seme ki je padlo na zemljo in pognalo korenine ter dobre sadove. Zato ne smemo Boga le poslušati, ampak moramo živeti po njegovih načelih in mu zaupati, saj je on tisti, ki nas je ustvaril in ima načrt za vsakega od nas. Z nami bo, kadar ga bomo najbolj potrebovali. Zato je najpomembnejše ga spoštujemo, slavimo, mu sledimo, ga cenimo in živimo po njegovih načelih ... to je edina možnost, da bomo podobni semenu, ki pade na dobro zemljo in dobro obrodi.

Tjaša Podlesek

29 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Comments


bottom of page