Oznanila od 28. aprila do 5. maja 2024 (Šentjanž)

Oznanila_5. velikonočna nedelja (28.4.2024)
.pdf
Download PDF • 878KB

ČIŠČENJE CERKVE 11.5.: Gril Aleš in Stanko

BRALCA BOŽJE BESEDE v nedeljo, 5.5.: Silva Rednak in Jože Sušec

PRVI ČETRTEK, PETEK IN SOBOTA - Izpostavitev Najsvetejšega z litanijami in blagoslovom bo povsod, kjer bo sveta maša, kakor je v navadi.

OBISK BOLNIKOV - Namesto na prvi petek bo v Velenju in Šentilju obisk bolnikov na domu na 2. petek v mesecu maju (10. maja), v Šentjanžu in na Ponikvi pa v četrtek, 2. maja.

ŠMARNICE - Mariji na čast se v maju zbiramo pri šmarnicah. V naših župnijah bodo šmarnice:

· v Bevčah od 6. maja naprej vsak večer (razen ob nedeljah) ob 19. uri (brez sv. maše)

· na Gornji Ponikvi ob petkih in sobotah (od 10. maja) ob 18. uri v cerkvi skupaj s sveto mašo, ob nedeljah ob 18. uri pri kapeli v Grčah

· v Plešivcu ob torkih in četrtkih ob 19. uri (brez sv. maše; pričetek v nedeljo, 5. maja)

· v Šaleku in pri Sv. Mariji bo šmarnično branje za odrasle pri rednih mašah med tednom

· v Šentilju od 6. maja dalje vsak večer ob 19. uri (v torek in četrtek  s sveto mašo)

· v Vinski Gori in pri Sv. Martinu bo šmarnično branje za otroke pri mašah med tednom

Lepo vabljeni odrasli in otroci - za prvoobhajance so šmarnice predvidene kot bližnja priprava na prejem prvega svetega obhajila. Če bi se še kje (v kraju, vasi, v cerkvi ali pri znamenjih) želeli zbirati k šmarnicam v manjših občestvih, javite in lahko dobite za to potrebna gradiva.

MOŽNOST ZA OSEBNI POGOVOR IN SVETOVANJE - Vsak drugi in četrti torek v mesecu bo od 18. do 20. ure v župnišču v Šaleku (Splitska 13) ga. Tatjana Sodja, zdravnica in psihiatrinja, na voljo za osebni pogovor osebam v stiski. Prijave: tatjana.sodja@zupnija-velenje.si.