Oznanila od 25. decembra 2022 do 1. januarja 2023 (Šentilj)

Oznanila_BOŽIČ (25. 12. 2022)

BRALKI BERIL v nedeljo, 1. 1. 2023: Jana Meh in Bernarda Plaznik.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE: Spodnja Ložnica.

Na Štefanovo bo po sv. maši ob 9. uri blagoslov konj.

BLAGOSLOVI - V dneh po Božiču Cerkev podeljuje različne blagoslove. Na god sv. Štefana (26. 12.) bo blagoslov vode in soli. Ob godu apostola in evangelista Janeza (27. 12.), pa tudi ob poročnih slavjih Cerkev blagoslavlja vino. Na praznik Svete Družine (letos v petek, 30. 12.) bo pri mašah blagoslov otrok. Prejemajmo blagoslove v zaupanju, da je preko njih Bog z nami.

NA VOLJO je Družinska pratika (6,9 €) in Marijanski koledar (3 €) za leto 2023.

VERSKI TISK: priporočamo, da si naročniki Družine in Ognjišča uredite prejemanje verskega tiska po pošti na dom. Kdor bi kljub temu še naprej želel prejemati tiskovine preko župnije, lahko naročnino na verski tisk podaljša pri g. Andreju Mazeju.

RADIJSKA ODDAJA - Na novo leto bo pri verski oddaji Duhovna iskanja na Radiu Veseljak Velenje prispevek z naslovom »Z Bogom začni vsako delo ...«; pripravila ga bo Simona Špital. Vabljeni k poslušanju (tudi na YouTube-u in Facebook-u).

VAŠO ŽUPNIJO LAHKO PODPRETE tudi tako, da ji namenite del vaše dohodnine. Primer: v letu 2022 ste z delom vaše dohodnine Župniji Velenje - sv. Martin namenili 1113,50 €. Na prostoru za tisk najdete obrazec za namenitev dela dohodnine. Izpolnjen obrazec lahko pošljete na Finančni urad (FURS) ali ga oddate v župniji najkasneje do srede, 28. decembra. Rok oddaje za leto 2022 je 30. 12. 2022. Podatki za obrazec:

- Župnija Št. Ilj pri Velenju, davčna št.: 60280662

Že vnaprej hvala za vašo pripravljenost tudi tako podpreti delo v župnijah.