Oznanila od 1. do 8. januarja 2023 (Šentilj)

Oznanila_NOVO LETO (01. 01. 2023)

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE: Zgornja Ložnica.

Pastoralna statistika naših župnij v letu 2022

GORNJA PONIKVA: Zakrament sv. krsta so prejeli 4 otroci (2 iz cerkveno sklenjenih zakonskih zvez). K prvemu obhajilu je pristopilo 12 prvoobhajancev. Zakrament sv. birme je prejelo 26 veroučencev (iz zadnjih treh letnikov osnovne šole). Cerkveni zakon je sklenil 1 par. Cerkvenih pogrebov je bilo 10 (4 sprevideni).

ŠT. ILJ PRI VELENJU: Zakrament sv. krsta je prejelo 5 otrok, 3 so iz cerkveno sklenjenih zakonskih zvez, 2 iz nezakonskih skupnosti (starši živijo skupaj). K prvemu obhajilu je pristopilo 10 prvoobhajancev. Zakrament sv. birme je prejelo 18 veroučencev (zadnja dva letnika osnovne šole). Cerkvena poroka je bila 1. Cerkvenih pogrebov je bilo 9; 3 so bili sprevideni (pred smrtjo so prejeli bolniško maziljenje).

ŠENTJANŽ NA VINSKI GORI: Zakrament sv. krsta je prejelo 19 otrok. K prvemu obhajilu je pristopilo 17 prvoobhajancev. Zakrament sv. birme je prejelo 25 veroučencev (iz zadnjih treh letnikov osnovne šole). Cerkveni zakon je sklenilo 6 parov. Cerkvenih pogrebov je bilo 11.

VELENJE - BL. A. M. SLOMŠEK: Krščeni so bili 4 otroci (2 iz cerkveno sklenjenih zakonskih zvez). Cerkveni zakon sta sklenila 2 para. Cerkvenih pogrebov je bilo 22, od teh 3 sprevideni.

VELENJE - SV. MARIJA: Zakrament sv. krsta je prejelo 36 otrok in 1 odrasel. 13 jih je iz cerkveno sklenjenih zakonskih zvez, 4 iz civilno sklenjene, 20 iz nezakonskih skupnosti (starši živijo skupaj). K prvemu obhajilu je pristopilo 43 prvoobhajancev (3. in 4. razred ter 2 odrasla). Zakrament sv. birme je prejelo 23 veroučencev in 3 odrasli. Cerkveni zakon je sklenilo 5 parov. Cerkvenih pogrebov je bilo 31, od teh 4 sprevideni.

VELENJE - SV. MARTIN: Zakrament sv. krsta je prejelo 42 otrok. 5 jih je iz cerkveno sklenjenih zakonskih zvez, 6 iz civilno sklenjene, 31 iz nezakonskih skupnosti (starši živijo skupaj). K prvemu obhajilu je pristopilo 41 prvoobhajancev (skupaj z župnijo Velenje - bl. A. M. Slomšek). Zakrament sv. birme je prejelo 34 veroučencev (skupaj z župnijo Velenje - bl. A. M. Slomšek). Cerkveni zakon je sklenilo 8 parov. Cerkvenih pogrebov je bilo 100, 20 je bilo sprevidenih.

SKLEP ADVENTNE SPODBUDE »Otroci za otroke« - Na praznik sv. treh kraljev končujemo z zbiranjem darov v okviru misijonske akcije »Otroci za otroke«. Zbrane darove lahko oddate v cerkvi pri jaslicah ali v tednu po 8. januarju pri rednem verouku.

SLAVLJENJE PRED NAJSVETEJŠIM - Na prvo soboto v januarju, 7. 1., bo pri Sv. Martinu od 18. ure dalje (do 18.45) molitev v obliki pevskega slavljenja pred Najsvetejšim. Vabljeni!

DRUŽINSKA MAŠA - Na nedeljo Jezusovega krsta, 8. januarja, bodo sv. mašo ob 10. uri pri Sv. Martinu oblikovale družine. Pri maši bo blagoslov otrok. Vabljene še zlasti mlade družine.

RADIJSKA ODDAJA - V nedeljo, 8. januarja, bo pri verski oddaji Duhovna iskanja na Radiu Veseljak Velenje prispevek z naslovom Naš krst v luči Jezusovega krsta; pripravil ga bo Andrej Vrabič. Vabljeni k poslušanju (tudi na YouTube-u in Facebook-u).