top of page

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je moral prepričati o nečem na lastne oči ali z lastnimi dejanji. Jezus je vztrajen in se je učencem ponovno prikazal ter dal Tomažu možnost, da bi mogel verjeti. Vsakokrat jih je pozdravil: »Mir vam bodi!« Kdaj pa jaz občutim mir? Kje najdem svoj notranji mir? Dopustimo, da se nas Jezusov pozdrav dotakne in se Božji mir naseli v nas, da ga bomo lahko delili tudi z drugimi. 

Katarina Podbornik

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Comentários


bottom of page