top of page

Nebeško kraljestvo je kot ...

Jezus primerja Nebeško kraljestvo z dobrim in slabim semenom. Ko je seme vzkalilo v pšenico, se je med njo zarasla ljuljka. Hlapci so Gospodarja o tem obvestili, on pa jim je povedal, da je ljuljko zasejal sovražnik.

Tako se tudi »pšenica in ljuljka« pojavljata v naših življenjih. Srečujemo se z mnogimi izzivi in preizkušnjami, a Jezus nas uči, naj se upremo zlu in vztrajamo na poti pravičnosti. Opominja nas, naj ne obsojamo drugih, saj smo tudi sami nagnjeni k napakam in grehom. Raje se obrnimo k sočutju in ljubezni do ljudi. Ob koncu pa bo Sin človekov poslal angele, ki bodo iz kraljestva napotili vse, ki delajo krivico, in takrat se bodo pravični zasvetili kakor sonce v kraljestvu svojega Očeta.

Brina Sever

22 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comments


bottom of page