top of page

Največji blagor

Ob prebiranju blagrov mi pride na misel še en blagor, izrečen več kot trideset let pred »blagri« preprostemu nazareškemu dekletu. Ali ni Marija poosebitev vseh teh blagrov? Toliko je pretrpela, tvegala, izgubila … Sploh obstaja preizkušnja, ki je ni doživela Blagoslovljena med vsemi ženami? Kakšno življenje! Kakšen blagoslov!

Kolikokrat prosim Gospoda, naj blagoslavlja naša življenja. Si upam Njegov blagoslov tudi sprejeti – trpeti? Človeška logika srečnega življenja tukaj odpove, ostane samo še (za)upanje. »Blagor ji, ki je verovala, da se bo izpolnilo, kar ji je povedal Gospod!« Zmorem odgovoriti kot Marija? »Moj duh se raduje v Bogu, mojem Odrešeniku!«

Ana Marija Jevšenak

16 views0 comments

Recent Posts

See All

Njega poslušajte!

V odlomku Oče postavi Jezusa za našega učitelja in pravi: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!«. Evangelij nas spodbuja, da razmislimo o tem, kdaj in kako slišimo Jezusa. Je del našega vsakdanj

Soočenje s skušnjavami

Evangelij govori o Jezusovem postu in njegovem vstopu v javno delovanje. Vsak dan se srečujemo z najrazličnejšimi skušnjavami, a se imamo možnost potruditi in jih premagati - lahko smo močnejši od nji

Upanje

V kolikor evangelijski odlomek preslikamo v današnji čas, gobavost vsekakor ni več ena izmed najpogostejših bolezni. Na žalost pa obstaja ogromno drugih zdravstvenih stanj, ki lahko človeka postavijo

bottom of page