top of page

Največji blagor

Ob prebiranju blagrov mi pride na misel še en blagor, izrečen več kot trideset let pred »blagri« preprostemu nazareškemu dekletu. Ali ni Marija poosebitev vseh teh blagrov? Toliko je pretrpela, tvegala, izgubila … Sploh obstaja preizkušnja, ki je ni doživela Blagoslovljena med vsemi ženami? Kakšno življenje! Kakšen blagoslov!

Kolikokrat prosim Gospoda, naj blagoslavlja naša življenja. Si upam Njegov blagoslov tudi sprejeti – trpeti? Človeška logika srečnega življenja tukaj odpove, ostane samo še (za)upanje. »Blagor ji, ki je verovala, da se bo izpolnilo, kar ji je povedal Gospod!« Zmorem odgovoriti kot Marija? »Moj duh se raduje v Bogu, mojem Odrešeniku!«

Ana Marija Jevšenak

17 views0 comments

Recent Posts

See All

Rast Božjega kraljestva

Ko žito dozori, kmet takoj pošlje srp in žanje pridelek. To lahko pomeni, da pride trenutek, ko je Božje delo končano in pride čas za žetev. To se lahko nanaša na končni sodni dan ali na trenutek duho

Spolniti Božjo voljo

Ko se je človek uprl Bogu v raju, je s tem začel notranjo razklanost. Jezus nam želi odpreti oči, nam povedati, da »kdor spolni Božjo voljo, ta mi je brat in sestra in mati.«Pot do prijateljstva z Bog

Jezus Gospod vsega

O Jezus, kako tolažilne so tvoje besede v tem času, ko smo se znašli v poplavi zakonov, predpisov, prepovedi in odlokov. Ko za mnoge ne vemo, čemú so potrebni, saj življenje le otežujejo. Bila sem v d

留言


bottom of page