top of page

Ljubiti celo sovražnike

Živimo v času, ko je maščevanje nekaj samoumevnega, najbolj običajnega. Še starši so nam govorili, da če te kdo udari, mu vrni, ampak nikoli ne udari prvi. Jezus pa nam v današnjem evangeliju zapoveduje ravno nasprotno, da moramo biti ponižni in popustljivi. Nismo poklicani k maščevanju, ampak, da dajemo, delimo, posojamo in gremo z nekom še kako miljo dlje. Tudi ljubezen do naših najbližjih je pričakovana in samoumevna. Vendar je prava krščanska ljubezen ljubiti tudi ljudi, ki so nam sovražni ali nesimpatični. Šele ko začnemo ljubiti njih, smo sposobni, da ljudi ne delimo na dobre in slabe. Pri Bogu smo namreč vsi enaki.

Andrej Hrovat

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comments


bottom of page