top of page

Ljubiti celo sovražnike

Živimo v času, ko je maščevanje nekaj samoumevnega, najbolj običajnega. Še starši so nam govorili, da če te kdo udari, mu vrni, ampak nikoli ne udari prvi. Jezus pa nam v današnjem evangeliju zapoveduje ravno nasprotno, da moramo biti ponižni in popustljivi. Nismo poklicani k maščevanju, ampak, da dajemo, delimo, posojamo in gremo z nekom še kako miljo dlje. Tudi ljubezen do naših najbližjih je pričakovana in samoumevna. Vendar je prava krščanska ljubezen ljubiti tudi ljudi, ki so nam sovražni ali nesimpatični. Šele ko začnemo ljubiti njih, smo sposobni, da ljudi ne delimo na dobre in slabe. Pri Bogu smo namreč vsi enaki.

Andrej Hrovat

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

Biti Kristjan je najtežji program na svetu. Odpovedati se lastnemu egu in "veličastnemu jazu" je za marsikoga misija nemogoče. Kaj šele nositi svoj križ. Šele z odpovedjo in križem lahko v polnosti iz

bottom of page