top of page

Kvišku srca

Smo kristjani v Sloveniji magnet za svojo okolico, da se lahko približa Kristusu? V Gospodovem vinogradu smo vsi, kristjani in nekristjani, verni in neverni. Oboji bomo za vsako besedo dajali odgovor. Od leta 1952 je slovenski kristjan plah kot jagnje, takrat je moral križ ven iz šolskih učilnic. Ne moremo se primerjati armenskim, ki hodijo po svetu z dvignjeno glavo ne glede na to ali doživljajo mir ali preganjanje. Pod Triglavom se kristjani obnašamo, kot bi živeli v katakombah. Bog pošilja svojega Sina tudi v naš božji vinograd. Pred njim pa je pošiljal preroke. Preroke iz 20. stoletja smo zmetali v brezna in jame, jim vzeli ime in pravico do groba. Preroke, ki jih Bog pošilja v 21. stoletju, hočemo žrtvovati s splavom in evtanazijo. Nemalo kristjanov je tudi v Velenju pomagalo izvoliti oblast, ki odkrito zagovarja kulturo smrti. Sebičnost časa nas želi posrkati kot vrtinec vase, da bi plavali s tokom tržne logike tega sveta, ki pravi: 'po uporabi zavrzi'. Zato je treba postati nujno beduin, ki se v tej duhovni puščavi večkrat na dan vrže na tla in pritiska svoje uho v puščavski pesek duha tega časa. Kakšen smisel ima to početje: lahko poslušaš, kako puščava joka. Hoče biti vrt, hoče biti vinograd. Kakor se je od Sinagoge rešil zvest in zdrav »ostanek« (Rim 11,5), tako bo obstal tudi »sveti ostanek, Marija, svetniki in Cerkev pristnih in resnično verujočih. Del tega ostanka bodi tudi ti. Ko slišiš besede KVIŠKU SRCA, odgovori na glas, IMAMO JIH PRI GOSPODU. Božja ljubezen hoče prebiti gluhoto in prodreti v tvoje srce. To je križana ljubezen. Bog, bodi zahvaljen za vsak križ, ki mi ga namenjaš, ker vem, da sem po njem lahko podoben desnemu razbojniku in pridem po Tvoji milosti v nebeško kraljestvo pred vsemi tistimi, ki se imajo za pravične.

Janez Turinek, vikar

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Ali je še koga na dan Brezmadežne precej bolela peta? Mar ni ta bolečina za nas, Marijine otroke, nekaj povsem normalnega? V Genezi BOG spregovori kači: »Sovraštvo bom naredil med teboj in ženo in med

Tako je opisal hrepenenje po Odrešeniku starozavezni prerok Izaija, ki je živel okrog 800 let pred Jezusovim rojstvom. V času nove zaveze je to hrepenenje po Bogu opisal sv. Avguštin s svojim znamenit

Kralji, kraljice in kar je še te višje gospode, se nam zdi kot odmaknjen svet – nedosegljivo – svet zase. V ta odmaknjen svet bi utegnili uvrstiti tudi Kristusa Kralja vesoljstva. Prav ob njem pa se n

bottom of page