top of page

Križev pot na Gornji Ponikvi

V že kar pomladnem popoldnevu pretekle nedelje se je k premišljevanju križevega pota v naravi zbralo lepo občestvo župljanov (okoli 50) iz skoraj vseh župnij v naši pastoralni navezi. Za pot od znamenja do znamenja sta poskrbela domačina, ga. Elica Kos in g. Domen Prušnik.

Pri vsakem križu oz. kapeli smo izvedeli, s kakšnim namenom je bilo znamenje postavljeno, potem pa smo prisluhnili še vsebini postaje križevega pota, tokrat s poudarkom na pomenu občestva.

Po skoraj treh urah smo našo pot sklenili na samem začetku, pri župnijski cerkvi sv. Pankracija na Gornji Ponikvi. Prijazni domačini so poskrbeli še za okrepčilo v priročni Kani pod župniščem. Hvala organizatorjema poti in sodelavcem za lep sprejem in organizacijo.269 views0 comments

Comments


bottom of page