top of page

Kot učenca na poti v Emavs

Zgodba o učencih, ki potujeta v Emavs, nam na srce in dušo polaga nauk, kako pomembno je, da verjamemo in zaupamo, ter da se zavedamo, da nas Bog ne bo nikoli zapustil. Tako kot sta učenca sprejela Jezusa v svoje življenje in se z njim pogovarjala, je prav, da se tudi mi trudimo biti prijazni, si vzamemo čas za druge, saj lahko že en sam pogovor z nekom spremeni njegovo življenje.

Po srečanju z NJIM, sta pohitela nazaj v mesto, da bi to izkušnjo delila z ostalimi. Tudi mi lahko podobno delimo svoje izkušnje o veri in s tem pomagamo drugim, da se ji približajo in se v njej krepijo.

Damjana Ferlic

22 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comments


bottom of page