top of page

Kot pšenično zrno

Božja beseda nas nagovarja, da bodimo podobni pšeničnemu zrnu, ki pade v zemljo in obrodi obilen sad, kakor je Jezus iz velike ljubezni do nas trpel in umrl na križu, da nas odreši greha. Tudi mi smo povabljeni, da delimo ljubezen, dobroto, prijaznost, da molimo drug za drugega, se spodbujamo in skupaj rastemo v veri. Jezus želi, da hodimo za njim, oznanjamo njegova dobra dela, ljubezen in dobroto. Tako bomo tudi mi obrodili obilen sad. Saj prava sreča je v tem, da smo drug drugemu dragoceni in potrebni.       

Alenka Klančnik

 

8 views0 comments

Recent Posts

See All

Dobri Pastir

So voditelji, ki ne kažejo sočutja do drugih ljudi in se ne zanimajo za njihove potrebe ali težave. Namesto tega so osredotočeni na dosego lastnih ciljev, ne glede na posledice za druge. Takšni vodite

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Kommentare


bottom of page