top of page

Koga poslušamo?

Potem, ko nas je bogoslužje postnega časa najprej povabilo v puščavo, k hoji za Jezusom, da bi skupaj z Njim premagovali vsakršne skušnjave, nas zdaj spodbuja, da se z Njim povzpnemo še na 'goro molitve'. Ko je bil Jezus skupaj s tremi apostoli na gori Tabor in se spremenil, je Bog Oče spregovoril: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajtePapež Frančišek je v letošnji postni spodbudi, v povezavi s tem evangelijem, zapisal: »Prvo pojasnilo je torej zelo jasno: poslušati Jezusa. Post je čas milosti v tolikšni meri, kolikor prisluhnemo Njemu, ki nam govori. In kako nam govori? Predvsem v Božji Besedi, ki naj jo Cerkev ponuja v bogoslužju. Ne pustimo, da bi padala v prazno. Če že ne moremo vedno sodelovati pri maši, pa dan za dnem preberimo svetopisemska berila, tudi s pomočjo interneta. Poleg Svetega pisma nam Gospod govori v bratih, predvsem v obrazih in zgodbah tistih, ki potrebujejo pomoč."


Postni čas je tako poleg odpovedi in miloščine res dobra priložnost, da se vadimo v poslušanju, predvsem Jezusa! Zato naj bo naša molitev kar se da osebna in podobna obisku zdravnika, ko povemo naše težave, a nato tudi pozorno poslušamo napotke doktorja. Želim in spodbujam nas, da bi bila osebna molitev prioriteta v vsakem našem dnevu, saj je kristjan brez molitve kot vojak brez orožja. Pri tem nam je pri sv. Martinu ob sredah in sobotah v spodbudo tudi odprta cerkev. Delajmo pokoro in z rožnim vencem kleče rotimo Gospoda za mir v svetu in naše spreobrnjenje.


Bog daj, da bo naše poslušanje v postni molitvi hkrati čim bolj oseben in živ odnos z Njim. Vse naše prošnje k Bogu naj bodo v prvi vrsti za dobrine, ki ustrezajo Njegovi volji. Vse skupaj pa naj našega duha predvsem dviga k Njemu! Želim vam milostno poslušanje in blagoslovljen boj za vsakodnevno molitev - poslušanje!

Matic Lesjak, vikar

9 views0 comments

Recent Posts

See All

V današnjem evangeliju Jezus zajoka ob grobu dobrega prijatelja Lazarja, ki ga nato obudi od mrtvih in jasno pokaže, da Božje delovanje presega vse zemeljsko, celo grob in smrt. Greh lahko primerjamo

Jezus ozdravlja telesno in duhovno slepoto. Evangelist Janez nam predstavi sleporojenega, ki se na Jezusovo besedo umije v jeruzalemskem vodnjaku Siloa. Prevod besede Siloa pomeni »poslan« ali »voden«

Dva atoma vodika in en atom kisika skupaj sestavljajo za življenje nepogrešljivo snov, vodo. Je skoraj brezbarvna, brez vonja in okusa. V večjem ali manjšem odstotku se nahaja malodane povsod. Kjer je

bottom of page