top of page

Kako pa mi dajemo naprej naše krščanstvo?

»Vzelo se vam bo Božje kraljestvo in dalo ljudstvu, ki bo obrodilo njegove sadove.« Prilika, ki jo je Jezus na predvečer svojega trpljenja povedal judovskim velikim duhovnikom in starešinam odmeva še v današnjem času, saj kristjani obrodimo vedno manj sadov. Kristjani si lahko vsakodnevno postavimo vprašanje, kako lahko prispevamo k bolj trdni veri in k zaupanju v Jezusa. Se mu predamo, ga poslušamo, ko nas vodi? »Če bomo to, kar smo se od Jezusa naučili, prejeli in slišali, tudi delali, kot pravi apostol Pavel, potem bomo imeli mir v srcih.« Na prvem mestu sem mama in žena, kar je pa v družbi vedno manj vredno, zato pa še toliko bolj pomembno. Čas, ki ga preživimo skupaj kot družina, v miru, bo obrodil sadove.

Mateja Jošt Kodrun

17 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Comments


bottom of page