top of page

Kaj pa ti praviš, kdo je Jezus?

Pogosteje bi morali brati ta evangelijski odlomek, kjer nam Jezus postavi neposredno, enostavno, a ključno vprašanje: kaj pravite, kdo sem? Od začetka bi malo mencali, a sčasoma le ozavestili, da je Jezus Človek in Bog, Kristus in Odrešenik. Kljub temu vedenju in ne da bi Jezus od nas karkoli zahteval, pa smo se kar sami odločili, da Jezusove identitete ne bomo obešali na veliki zvon, ker je tako za nas najbolj udobno. A Jezus od nas pričakuje, da se znebimo mlačnosti in neodločnosti. Res nismo kot Simon Peter, a vseeno lahko postanemo trden gradnik v temeljih, na kateri stoji naša Cerkev, da je ne bo porušila nobena še tako huda ujma.

Sonja Arlič

19 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Comments


bottom of page