top of page

Kaj pa ti praviš, kdo je Jezus?

Pogosteje bi morali brati ta evangelijski odlomek, kjer nam Jezus postavi neposredno, enostavno, a ključno vprašanje: kaj pravite, kdo sem? Od začetka bi malo mencali, a sčasoma le ozavestili, da je Jezus Človek in Bog, Kristus in Odrešenik. Kljub temu vedenju in ne da bi Jezus od nas karkoli zahteval, pa smo se kar sami odločili, da Jezusove identitete ne bomo obešali na veliki zvon, ker je tako za nas najbolj udobno. A Jezus od nas pričakuje, da se znebimo mlačnosti in neodločnosti. Res nismo kot Simon Peter, a vseeno lahko postanemo trden gradnik v temeljih, na kateri stoji naša Cerkev, da je ne bo porušila nobena še tako huda ujma.

Sonja Arlič

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Današnji evangeljski odlomek je kratek, a zato toliko bolj zgovoren. K delu v vinograd sta povabljena dva sinova. Prvi delo najprej odkloni, a nato »se premisli« in delo opravi. Drugi najprej zagotovi

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

bottom of page