top of page

Drža ponižnosti

Odlomek o Jezusovem darovanju v templju pripoveduje o ponižnosti Marije in Jožefa, ki, kljub temu da v rokah držita Svetega otroka, izpolnjujeta Božjo postavo. Tudi v naših družinah, življenjih moramo ves čas izbirati poti, pri čemer se mnogokrat lahko vprašamo, če smo izbrali pravo. Pri tem lahko sledimo poti in ponižni drži, ki so jo v svojem življenju izbrali Jožef, Marija in Jezus. Le tako se bomo lahko skozi življenje približali veselju, zaupanju in pričakovanju izkušenih modrecev – Simeona in Ane.

  Nežka Skočaj Selan

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Njega poslušajte!

V odlomku Oče postavi Jezusa za našega učitelja in pravi: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!«. Evangelij nas spodbuja, da razmislimo o tem, kdaj in kako slišimo Jezusa. Je del našega vsakdanj

Soočenje s skušnjavami

Evangelij govori o Jezusovem postu in njegovem vstopu v javno delovanje. Vsak dan se srečujemo z najrazličnejšimi skušnjavami, a se imamo možnost potruditi in jih premagati - lahko smo močnejši od nji

Upanje

V kolikor evangelijski odlomek preslikamo v današnji čas, gobavost vsekakor ni več ena izmed najpogostejših bolezni. Na žalost pa obstaja ogromno drugih zdravstvenih stanj, ki lahko človeka postavijo

bottom of page