top of page

Drža ponižnosti

Odlomek o Jezusovem darovanju v templju pripoveduje o ponižnosti Marije in Jožefa, ki, kljub temu da v rokah držita Svetega otroka, izpolnjujeta Božjo postavo. Tudi v naših družinah, življenjih moramo ves čas izbirati poti, pri čemer se mnogokrat lahko vprašamo, če smo izbrali pravo. Pri tem lahko sledimo poti in ponižni drži, ki so jo v svojem življenju izbrali Jožef, Marija in Jezus. Le tako se bomo lahko skozi življenje približali veselju, zaupanju in pričakovanju izkušenih modrecev – Simeona in Ane.

  Nežka Skočaj Selan

19 views0 comments

Recent Posts

See All

Rast Božjega kraljestva

Ko žito dozori, kmet takoj pošlje srp in žanje pridelek. To lahko pomeni, da pride trenutek, ko je Božje delo končano in pride čas za žetev. To se lahko nanaša na končni sodni dan ali na trenutek duho

Spolniti Božjo voljo

Ko se je človek uprl Bogu v raju, je s tem začel notranjo razklanost. Jezus nam želi odpreti oči, nam povedati, da »kdor spolni Božjo voljo, ta mi je brat in sestra in mati.«Pot do prijateljstva z Bog

Jezus Gospod vsega

O Jezus, kako tolažilne so tvoje besede v tem času, ko smo se znašli v poplavi zakonov, predpisov, prepovedi in odlokov. Ko za mnoge ne vemo, čemú so potrebni, saj življenje le otežujejo. Bila sem v d

Comments


bottom of page