top of page

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnosti, da iz ljubezni darujemo življenje za druge. Morda nas to stane nekaj časa ali energije. Mogoče zahteva pogum, potrpljenje ali vztrajnost. Morda moramo narediti korak v veri. A ko to storimo - tudi to, kar se zdi rutinsko ali vsakdanje , uresničujemo neotipljivo resnico, da je Bog ljubezen. Svetu razodevamo Božjo ljubezen. Naj bo Sveti Duh tisti, ki nas bo vodil k uresničevanju Jezusove zapovedi: »Ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil« (Jn 15,12).

Cvetka Žlof

2 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Ostati v Kristusu

Kako lepo mi sede v srce beseda »ostati«. Jezus me tako osebno povabi, želi da ostanem, ne glede na vse. Želi, da najdem moč v Njegovi besedi in izberem pot, na kateri ne bom sama. Vabilo, da ostanem

Kommentare


bottom of page