top of page

Adventna družinska kateheza


V soboto popoldne, 2. 12., se je več kot dvajset družin z otroki različnih starosti udeležilo adventne družinske kateheze z naslovom "Prižgi luč!" Po uvodni pesmi smo s preprosto igro premagali začetno zadržanost. Nato smo v različnih starostnih skupinah na pragu adventnega časa spoznavali pomen luči za nas in naše življenje.

Ob tem smo zbirali ideje in delali načrte, kako preživeti letošnji advent, da bi na koncu, ob božiču, Božji Sin Jezus lahko prišel med nas kot "resnična Luč, ki razsvetljuje vsakega človeka." (Jn 1,9)

Ob koncu smo prižgali prvo svečko na adventnem vencu in ga med molitvijo blagoslovili. Vsaka družina je dobila v dar preprost svečnik s prižgano svečo in povabilom: "Prižgi luč!" To znamenje nas bo spominjalo na katehezo in vabilo k skupni molitvi, branju Svetega pisma in kakšnemu dobremu delu, da bo advent tako res aktiven, rodoviten in blagoslovljen.

104 views0 comments

Comentários


bottom of page