top of page

Živi Bog

Podobno kot saducejem se tudi nam včasih dogaja, da si ne znamo predstavljati ali da ne moremo verjeti v nekaj tako Božjega kot so na primer nebesa ali posmrtno življenje. Saduceji so prišli vprašat Jezusa nekaj zemeljskega oziroma človeškega, Jezus pa se je usmeril na dejstvo vstajenja. V odlomku nam pove, da je Bog živi Bog živega ljudstva in da se življenja na zemlji ne da primerjati z nebesi na način, kakor so si to predstavljali saduceji ter da v Bogu vsak živi večno. Maks Novak

27 views0 comments

Recent Posts

See All

Dobri Pastir

So voditelji, ki ne kažejo sočutja do drugih ljudi in se ne zanimajo za njihove potrebe ali težave. Namesto tega so osredotočeni na dosego lastnih ciljev, ne glede na posledice za druge. Takšni vodite

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Comentarios


bottom of page