top of page

Živi Bog

Podobno kot saducejem se tudi nam včasih dogaja, da si ne znamo predstavljati ali da ne moremo verjeti v nekaj tako Božjega kot so na primer nebesa ali posmrtno življenje. Saduceji so prišli vprašat Jezusa nekaj zemeljskega oziroma človeškega, Jezus pa se je usmeril na dejstvo vstajenja. V odlomku nam pove, da je Bog živi Bog živega ljudstva in da se življenja na zemlji ne da primerjati z nebesi na način, kakor so si to predstavljali saduceji ter da v Bogu vsak živi večno. Maks Novak

23 views0 comments

Recent Posts

See All

Indijski jezuitski duhovnik in pisatelj Anthony de Mello je zapisal: »Mir najdeš samo v pritrditvi.« Z leti vedno bolj dojemam resničnost te misli. Izkušam, da je življenje ne glede na različne okoliš

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

bottom of page