top of page

Živi Bog

Podobno kot saducejem se tudi nam včasih dogaja, da si ne znamo predstavljati ali da ne moremo verjeti v nekaj tako Božjega kot so na primer nebesa ali posmrtno življenje. Saduceji so prišli vprašat Jezusa nekaj zemeljskega oziroma človeškega, Jezus pa se je usmeril na dejstvo vstajenja. V odlomku nam pove, da je Bog živi Bog živega ljudstva in da se življenja na zemlji ne da primerjati z nebesi na način, kakor so si to predstavljali saduceji ter da v Bogu vsak živi večno. Maks Novak

23 views0 comments

Recent Posts

See All

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

bottom of page