top of page

Žetev je, delavcev pa ni

V juniju smo bili navajeni mnogih mašniških posvečenj in novih maš in zdaj se iz leta v leto nostalgično oziramo nazaj, kako je bilo lepo, ko duhovnikov še ni manjkalo. Sedaj lahko novomašnike preštejemo na prste ene roke in niti ne porabimo vseh prstov, zato nas skrbi za danes in jutri, za prihodnost. Letos bodo za vso Slovenijo posvečeni trije novomašniki in pet diakonov. Število jubilantov je že dolgo nekajkrat večje od novomašnikov, kljub temu, da mnogim niti ni dano dočakati zlatega ali drugega okroglega mašniškega jubileja. Ob tem Jezusovo skrb: »Žetev je velika, delavcev pa malo,« vidimo še bolj pesimistično: »Žetev je, delavcev pa ni.« Pa drži?


Jezusove besede res izrazijo njegovo ljubečo skrb za množice, ki so kakor ovce brez pastirja. A so tudi spodbudne: »Prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavcev na svojo žetev.« Še več: njegova skrb je podprta z dejanji; k sebi je poimensko poklical dvanajst učencev in jih kot apostole poslal delat dela, ki jih je sam opravljal. Preko poklicanih in poslanih je poskrbel za slehernega, ki je bil odprt za veselo oznanilo. In to počne še danes. In kakor je obljubil, bo z nami do konca sveta. Morda le ne na način naših predstav.


Danes se veselimo zlatomašnega slavja g. Toneta, dolgoletnega župnika v Šentjanžu, precej časa tudi na Gornji Ponikvi. Zlati jubilej je dočakal na župniji, kjer je začel svojo duhovniško pot. Skupaj z njim se Bogu zahvaljujemo za poklic in poslanstvo, ki mu je bilo zaupano. Tonetu smo lahko hvaležni za odgovor na Božji klic in življenjsko sodelovanje z njim za rast Božjega kraljestva med nami.


Ob tem pa obudimo zaupanje v Božjo obljubo, da bo tudi za naprej poslal delavcev na svojo žetev. Morda ne po naših pričakovanjih, a zagotovo nihče, ki ostaja odprt za veselo oznanilo evangelija in Božje delovanje v zakramentih, ne bo ostal praznih rok. Jezus je računal na dvanajst poslanih, pa je imel v mislih oznanjevanje do skrajnih mej sveta. V kolikor bi kdaj dopustil, da število mašnikov pri nas pade zgolj na dvanajst, še vedno ne bi smel biti problem. Kaj pa je mala Slovenija proti širnemu svetu?

Janko Rezar, župnik

22 views0 comments

Recent Posts

See All

"Vi ste priče teh reči." (Lk 24,48)

Ko se enajsteri in tisti, ki so bili z njimi v Jeruzalemu, pogovarjajo, da je bil Gospod resnično obujen in se prikazal Simonu ter ko sta tudi učenca po vrnitvi iz Emavsa pripovedovala o srečanju z vs

To je dan, ki ga je naredil Gospod

Nedelja BOŽJEGA USMILJENJA se imenuje tudi »nedelja vere«. Tomaževa izpoved vere v Vstalega Odrešenika in Jezusovo blagrovanje tistih, ki niso videli, pa so začeli verovati, je pomoč vsem dvomljivcem

Jezus je premagal smrt

Prazen grob, v katerega so položili Jezusovo mrtvo telo na veliki petek, še ni temelj naše vere v Jezusovo vstajenje. Vemo, da so judovski verski voditelji, ki so Jezusa spravili na križ, ob novici, d

Comments


bottom of page